nicholasmatthews735 nicholasmatthews735 11-12-2020 Mathematics contestada Benny wants to buy a new video game that costs $49.95. He already saved $24.65, and his aunt gave him $15 for mowing her lawn. How much more money does Benny need to buy the video game?