Respuesta :
Answer: the spent $2 each day
Step-by-step explanation: $24 divide 3 = $8 each
$8 divide 4-day = $2
The answer is 2.
Explanation
You divide the $24 by 3 and that’s equal to 8 then you divide the 8 by 4 and that is equal to 4.
Explanation
You divide the $24 by 3 and that’s equal to 8 then you divide the 8 by 4 and that is equal to 4.