If a group of four pays $7.25 each for tickets each person can get popcorn and deink for $5.75 use the expression 4(5.75+7.25) to find the total cost for the 4 friends solve two different ways

Respuesta :

5.75 + 7.25 get your answer & then multiplied by 4