Respuesta :

$7.50 divided by 24= 0.31

Answer:

31 cents

Explanation:

To answer this question, you need to calculate the unit value of each can. This is a simple calculation, which consists of dividing the total price of the box, $ 7.50, by the total of peach cans that make up the box, 24 units.

Thus we have: $ 7.50 / 24 = $ 0.31

So each can of peach costs 31 cents.