Respuesta :
Answer:
$13
Step-by-step explanation:
We find the unit rate by dividing the money earned by the hours
$390/30
= $13
He earns $13 per hour
Answer:
$13
Step-by-step explanation:
We find the unit rate by dividing the money earned by the hours
$390/30
= $13
He earns $13 per hour