Respuesta :

zdhe

Answer:

$13.50 Per Hour

Step-by-step explanation:

We find the unit rate by dividing it to the number of hours at work

$54/4 = $13.50

The answer will be $13.50 per hour

Answer:

You earn $ 13.5 in an hour