BRAINLIESTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT Please help Express both quantities in each comparison
u sing the same units. Write the comparison
as a ratio in fraction form. Then write an
equivalent ratio using whole numbers.
a) 85¢ to $1.20 b) 24 kg to 80 g