Which unit rate is the lowest price per ounce? (5 points)

Choice A: 22 ounces of potato chips for $3.49
Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79

Respuesta :

Answer:choice b

Step-by-step explanation:

I just took the trst