A 24 lb. bag of dog food sells for $10.56. What is the unit price per pound?

a
$0.53/lb
b
$13.44/lb
c
$0.44/lb
d
$34.56/lb


IN THE MIDDLE OF A ! HOUR TEST PLS HELP MEH