Respuesta :
Answer:
10.08
Step-by-step explanation:
8.64 divided by 12 is 0.72
then you multiply .72 by 14 and you get
10.08
10.08 is the answer. you simply divide the cost by the dozen which is 12, then you times it by the amount of donuts