creepypastafanhirlxx creepypastafanhirlxx 11-11-2020 Mathematics contestada Amelia needs to buy some cat food.At the nearest store,5 bags cost $28.75.How much would Amelia spend on 2 bags of cat food? Amelia would spend $ on 2 bags of cat food.