amirracle1wolfe amirracle1wolfe 15-10-2020 Mathematics contestada The shampoo Eva likes to use costs $6 for a 24-ounce bottle. The conditioner she likes to use costs $12 for a 30-ounce bottle. How much more per ounce does her conditioner cost than her shampoo? $ per ounce