The cost for a pack of 8 padlocks is 9.20.
Find the unit price in dollars per padlock.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Answer:

1.15 each, rounded to nearest cent would be 1.2

Step-by-step explanation:

8x = 9.20

x = 1.15 each padlock

Rounded to nearest cent:

1.2

The answer to this equation is $1.15 per padlock. It doesn’t ask to round to the nearest tenth of a cent.