Respuesta :
Answer:
The 12-ounce package
Step-by-step explanation:
Divide the ounces by the cost to find out the cost per ounce-
7 ÷ 2.31 = 3.03 per ounce
12 ÷ 4.20 2.86 per ounce
22 ÷ 7.04 = 3.13 per ounce
The twelve ounce package costs the least per ounce