cadismom cadismom 15-10-2020 Mathematics contestada Jesse went to the post office and bought some wagon stamps and some sailboat stamps. The wagon stamps cost 4 cents each and the sailboat stamps cost 3 cents each. If Jesse spent 31 cents to buy 9 stamps, how many of each type of stamp did he buy?