cooldudefromcollege cooldudefromcollege 14-10-2020 Mathematics contestada Yomaro is buying soil for his garden. He needs to fill one pot with 12 cups of soil and another pot with 2 gallons of soil. If the price of soil is $1.50 per quart, how much will he pay in all?