Bellaschaffner14 Bellaschaffner14 14-10-2020 Mathematics contestada A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00. 1.) What is the cost per pint? 2.) How many pints do you get per dollar? 3.) At this rate, how many pints can you afford for $20.00? 4.) At this rate, how much will 8 pints of raspberries cost?