A farm lets you pick 3 pints of raspberries for $12.00.

1.) What is the cost per pint?
2.) How many pints do you get per dollar?
3.) At this rate, how many pints can you afford for $20.00?
4.) At this rate, how much will 8 pints of raspberries cost?