amazingkeya amazingkeya 14-10-2020 Mathematics contestada A store sells jump ropes. Each jump rope costs the same ammout. During a sale the store reduces the price of each jump rope by $1.80. gavin spends $14.38 on 2 jump ropes what was the price of the 1 jump rope before the sale