Answer.
Explanation. Let’s get all of the options down to the 1 ounce unit to determine the price per oz. we can do this by dividing the cost by the size.
0.79/10= 0.079 per oz
1.29/15=0.086 per oz
2.16/18=0.12 per oz
3.19/32=0.099 per oz
By looking at all of the options, we find that the 10 oz can has the lowest unit price. Hope this helps, let me know if it’s correct so others can use it :)
Good luck.