C0raLee123 C0raLee123 13-10-2020 Mathematics contestada Bob is buying the soccer team snacks after their game eight players want cookies and five players want ice cream if the ice cream cost $1.25 each and cookies cost $1.75 each how much will Bob spend on snacks for the team