kvibeee kvibeee 12-10-2020 Mathematics contestada Bryan’s mom spent $46.20 filling up her gas tank. If her gas tank can hold 12 gallons of gas, how much did each gallon cost? A. $3.48 B. $3.85 C. $3.86