leilamj leilamj 12-10-2020 Mathematics contestada A store sells a package of 25 trading cards for $5.25. Use pencil and paper. Explain how you can tell that the unit price per card is less than $1. What is the unit price per card? PLEASE HELP ME ILL GIVE YOU BRAINLIEST