babydebzz babydebzz 11-10-2020 Mathematics contestada I spent $4.80 on groceries and $1.20 on vegetables. What is the ratio of: a. Cost of groceries to cost of vegetables; b. Cost of vegetables to cost of groceries; c. Cost of vegetables to total cost; d. Cost of groceries to total cost? Help me plz