trevesbrown94 trevesbrown94 14-09-2020 Arts contestada Find each unit rate. $3.00 for 150 golf tees a. $0.02 per golf tee c. $50.00 per golf tee b. $153.00 per golf tee d. $0.2 per golf tee Please select the best answer from the choices provided A B C D