Alfred and his 4 friends bought 13 1/4 pounds of gummy bears at $1.20 pound . If the cost is divided between alfred and his four friends what would each person pay
to find the total cost, just multiply 13.25 by $1.20 to get $15.90. to find the cost per person, just divide $15.90 by 5, which results in each person paying $3.18