shantinka
shantinka
13-09-2016
Mathematics
contestada
estimate the product by rounding 4×472
Respuesta :
ThatGuy56
ThatGuy56
13-09-2016
Well you can estimate 4 x 472 to 4 x 500 so you can so the maths mentally if that's what you mean
Answer Link
SuperLegend
SuperLegend
13-09-2016
472*4
Multiply
Final Answer: 1,888 or 2,000 when rounded.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
a 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?
8. Given that the total distance travelled is 1.4 km, and the acceleration is 4 m/s² for the first T seconds, find: a) the value of V b) the value of T.
Do you feel the policies and treaties between Native Americans and the United States government regarding western lands were fair? Explain
Intentional and Quasi-International Torts_ Discussion Answer the discussion question below. Write the answers. Discussion A patient arrives in the emergency de
find the exact values of sin 2u, cos 2u, and tan 2u using double-angle formulas. 13.) sin u=3/5, 0 < u < pi/2 15.) tan u= 1/2, pi < u < 3pi/2
Section 2 Lesson 7 Out of the Dust Dust Bowl Timeline cord information gathered from the various texts we have read to create an accurate understanding of the h
hehe haha Im am not trying to be mean to yall
title: regents review kit #1 french revolution-causes stimulus based multiple choice source: friedman & foner, a genetic approach to modern european history
Subject Test Note: - You are attempting question 2 out of 12 Alcon company is considering the purchase of a new assembly that will cost around $400,000. The sam
Prove the following identity and state any restrictions on any variables. 2 2 + 4 = (1 − )(1 + )