Mary is making pillows for her life skills class. She bought 2 and 1/2 yards of fabric. Her total cost was $15. What was the cost per yard?

Mary is making pillows for her life skills class She bought 2 and 12 yards of fabric Her total cost was 15 What was the cost per yard class=