cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
NSAIDs promote blood clotting.a true b false
How will you prepare yourself to work with a culturally diverse student population? What do you need to be aware of and will you change your instructional strat
Discuss roles and how role requirements change in different situations with an example. Describe the characteristics of effective teams.
Define the epidemiologic triangle and discuss its application to practice.
If the drug in Problem 2 is cleared from the body 25% via the kidneys and 75% via hepatic metabolism, what will be the ratio of its renal clearance to plasma cl
Suppose (x)=1/3x+8. Find an equation for the tangent line to the graph of y=(x) when x=5 .
A Man-Whitney U test is what type of statistical test? A. A parametic test B. A non-parametric test C. A Repeated Measures ANOVA D. A Within Groups test
the deadliest garment-industry accident in history occurred in april 2013 in bangladesh. approximately how many workers were killed? inqizitive sociology
What kind of fiscal policy would work fastest during a recession and would be effective at growing the economy, as opposed to working more slowly during a reces
Social skill instruction has been found to improve social functional from preschool through adulthood, across a variety of social skill challenges, and among a