PLLLLLZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ HELP ME RIGHT NOW ASAP Pineapples are on sale for $1.50 per pound. Let y be the total cost in dollars of x pounds of pineapple which equation represents the situation