gcervantes18 gcervantes18 11-06-2020 Mathematics contestada Ms Gegory had $300 to purchase sports equipment for summer camp she bought 6 soccer balls . Each basketball cost $16.98, and each soccer ball cost 13.79 how mush money did she have left after these purchases?