jonathangeorge1958 jonathangeorge1958 14-05-2020 Mathematics contestada Jeff bought 5 oranges and 5 apples for a total of $7.70. Gene bought 5 oranges and 3 apples for a total of $6.40. What is the cost of each orange and each apple?