Reuben needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 72 spoons for $3.89. Brand B has a box of 96 spoons for $6.62.
Find the unit price for each brand. Then state which brand is the better buy based on the unit price.
Round your answers to the nearest cent.