bouchie bouchie 11-05-2020 Mathematics contestada PLEASE HELP !! I WILL MARK BRAINLIEST !! you are going to a movie. the cost to get in is $5, and it cost $3 for each of popcorn. 1. make a chart of value to show the cost of getting no popcorn, 1 bag, two bags, 3 bags, 4 bags, and 5 bags