yunnie3 yunnie3 11-05-2020 Mathematics contestada Mrs. Hall’s family loves spinach. On Monday, they bought 4 and 1/6 pounds. On Tuesday, they bought 6 and 1/8 pounds. On Wednesday, they bought 12 pounds. How many pounds of spinach did they buy altogether?