Respuesta :
Divide total price by total weight:
5.25 / 5 = $1.05 per pound
Answer:
$1.05
Step-by-step explanation:
BEcause 5.25 divided by 5 equals 1.05.
Divide total price by total weight:
5.25 / 5 = $1.05 per pound
Answer:
$1.05
Step-by-step explanation:
BEcause 5.25 divided by 5 equals 1.05.