katieperez780 katieperez780 13-04-2020 Mathematics contestada Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6.08. What is the cost per pound of the sweet potatoes? OA. $1.43 OB. $0.66 oc. $10.08 OD. $1.52