spikey12312 spikey12312 13-10-2014 Mathematics contestada a pack of 12-8 ounce bottles of water costs $3.36.What is the unit cost per ounce of bottled water?$0.03 per ounce$0.04 per ounce$0.28 per bottle$0.42 per bottle