Respuesta :

Answer:

$350

Step-by-step explanation:

3 lawns --------------> $105

find unit rate:

1 lawn -------------> $105 ÷ 3 = $35 per lawn

10 lawns --------> $35 per lawn x 10 lawns = $350

Answer:350 dollors

Step-by-step explanation:105 divided by 3 is 35 times 35 by 10 to get your answer 350