jayden16dejesus jayden16dejesus 11-02-2020 Mathematics contestada The Universal Sports Company purchases weight racks directly from the manufacturer for $46 each. The weight racks are marked up by 210% of the wholesale cost and sold. What is the amount of mark-up of each weight rack?