Respuesta :

Answer:

$3.6 per pound

Step-by-step explanation:

just divide 4.5 by 20 and then multiply that by 16

Answer:

$3.6 per pound

Step-by-step explanation:

just divide 4.5 by 20 and then multiply that by 16