At the begining of the school year, Tyrone bought 12 notebooks for a total price of $19.56. Jaime went to the same store and bought 5 notebooks. How much did Jaime Spend?
You do 12 divided by $19.56 to find out how much one notebook costs and then you times your answer by 5 because Jaime bought 5 notebooks and that is your answer