Respuesta :
3 hats cost 24.30, so it would make sense that you could divide to find the cost of one. So:
24.30 ÷ 3 = 8.1
1 hat would cost $8.10
3 hats cost 24.30, so it would make sense that you could divide to find the cost of one. So:
24.30 ÷ 3 = 8.1
1 hat would cost $8.10