alyxw1984 alyxw1984 15-01-2020 Mathematics contestada A student is buying pens and markers for school. Packs of pens cost $2.75 each and packs of markers cost $3.25 each. If she bought a total of 6 packs and spent $17.50 how many of each did she buy?