Answer:The cost to ship one ounce is $0.48 per ounce
Step-by-step explanation:
The total weight of the package that Julia shipped is 9.5 ounces. Julia pays $4.56 to ship a package that weighs 9.5 ounces. The cost to ship one ounce would be
4.56/9.5 = $0.48 per ounce