keundrecrowe541 keundrecrowe541 14-12-2019 Mathematics contestada Ms. McDuffy bought 2 1/2 yards of fabric that cost $7.90 per yard. She also bought 3 3/4 yards of fabric that cost $9.96 per yard. What is the total cost of the fabric?