tystevens8227 tystevens8227 12-12-2019 Mathematics contestada I needed help. Craig has £13.40 He sees this offer in a restaurant: Main courses £8.90 each. Buy one main course and get the 2nd half price! Can he afford to buy two main courses? Show your working.