elchefdavidnunez1 elchefdavidnunez1 12-12-2019 Mathematics contestada A caterer needs to buy 21 pounds of pasta to cater a wedding. At a local store, 8 pounds of pasta cost $12. How much will the caterer pay for the pasta there? a) Write a ratio for the given information about the cost of pasta.