elenaequine06 elenaequine06 12-12-2019 Mathematics contestada Help pls! 30 points! Which of the following is a unit rate? a. $1.25/ 4 oz. b. 120 mi./ 2 hr. c. 4 ft./ 1 sec. d. 340mi./ 6 gal.