typooh1232 typooh1232 12-12-2019 Business contestada The manager of a bulk foods establishment sells a trail mix for $6 per pound and premium cashews for $12 per pound. The manager wishes to make 105 pound nut mixture that will sell for $10 per pound. How many pounds of peanuts should be used?