jessicahenriquez2007 jessicahenriquez2007 11-10-2019 Mathematics contestada Of the two bottles shown of sunblock shown, which is the better buy? Explain. Sunblock 1: 4 ounce bottle $8.49 Sunblock 2: 5 ounce bottle $10.29